Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

koju vremensku prognozu koristite?

elitemadzone.org :: MadZone :: koju vremensku prognozu koristite?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 1040 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1360
87.116.162.*



+561 Profil

icon koju vremensku prognozu koristite?06.05.2024. u 12:54 - pre 13 dana i 5h
Moram nešto na teren .. koju vremensku prognozu koristite?

Otvorio jednu: Delimično sunčano, oblačno i slabija kiša, otvorio drugu: Sunčano bez oblačka, treća: Kiša, oluja, sneg, alaudža ... pa kako ih generišu random generatorom?

Da li iko od njih odgovora za takvo prognoziranje, i gde se informisati kakvo će vreme biti sutra sa malo većom verovatnoćom od proseka?
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

stil2

Član broj: 346247
Poruke: 17



+2 Profil

icon Re: koju vremensku prognozu koristite?06.05.2024. u 13:59 - pre 13 dana i 4h
https://www.yr.no/en/forecast/...ral%20Serbia/Belgrade/Belgrade

A za kratkoročno aplikaciju Windy imaju dobru radarsku sliku.

https://www.windy.com/-Weather-radar-radar?radar,44.777,20.471,5
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: koju vremensku prognozu koristite?06.05.2024. u 15:16 - pre 13 dana i 3h
Strane prognoze su Priblizne, domaca Drzavna Potpuno Netacna !!

Nije da domaci ne umeju da Prepisu stranu, vec je sa Vrha , dirigovano da Prognoza bude UMILNA ljudima jer idu izbori !

Za Glasace koji imaju Pamcenje kao Kisna Glista uopste NIJE vazno sto je Prognaza UVEK pogresna !

Jedino je vazno da odu na RHMZ sajt, gde ih na svakoj stranici ceka Fotosopirani direktor od 90 godina ! Kako je Fotosopiran kada izgleda kao da je Umro prosle godine ?

Lepo ulepsan je koliko je moglo !


Znaci otvori Glasac RHMZ za 5 dana i vidi svaki dan Idealno ! I kada kisa pada ne spusta se ispod 22 !!?

Za Prvi maj bilo "prognozirano" sve po 28-29 kada je kisa po 25 ?

U stvarniosti bilo 25 kada je bilo toplije , kada je bila kisa bilo 13-14 !!?

Nema veze vazno da su glasaci Zadovoljni Laznom Prognozom !


Evo i sada je za narednih 5 dana Fantazijska prognoza na RHMZS ! Do sada nikada nisu pogodili Danas kako ce biti Sutra ?

NIje da ne mogu vec mora vreme da bude u granicama Idealnog , a ono to nece !
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1641



+593 Profil

icon Re: koju vremensku prognozu koristite?06.05.2024. u 17:32 - pre 13 dana i 1h
Mene je uvek fascinirala slika direktora na stranici HMZ-a. https://www.hidmet.gov.rs/

People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9525
*.static.isp.telekom.rs.



+10262 Profil

icon Re: koju vremensku prognozu koristite?06.05.2024. u 17:34 - pre 13 dana
5 prognoza, sve tačne, sve netačne. Pogledam svih 5, uglavnom pa zaključim.



A imam kući i barometar, pa pratim atmosferski pritisak.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1360
87.116.162.*



+561 Profil

icon Re: koju vremensku prognozu koristite?06.05.2024. u 22:33 - pre 12 dana i 20h
@stil2 Hvala, memorisao sam, mada ova prva već ne uliva poverenje sa matricom 4 x 7 sličica za nedelju dana, u sledeći ponedeljak će biti pre podne sunčano, popodne kiša? Čisto sumnjam, ali proveriću da li će bar za sutra da pogode. Umesto Windy neko je savetovao domaću na taj fazon radar, prikazuje kretanje oblaka i to, ali to mi nekako samo za taj dan .. a za Windy sam čuo sa druge strane jer prikazuju i radioaktivnost :)

@ademare Ti ga baš pretera, al ko će ga znati, u zemlji gde neki mona može da bude ambasador u usa, a sličan još gori u rusiji bukvalno sve je moguće

@Java Isto, ali mi dosadilo .. a jednom prilikom isto nešto trebao na teren, pogledam prognozu kaže kišica letnja od 11 do 13, reko dobro da sačekam da to prođe pa ću onda, došlo 13 bez kiše, opet pogledam kaže kiša od 15 do 17, reko ok kasne oblaci ali očigledno da se kreću u ovom pravcu, 17h bez kiše, opet pogledam piše kiša od 19 do 21, naravno i 21h je došlo bez kiše, a ja ko budala nisam otišao nigde. Dakle oni su ladno šaltali "prognozu" da će za par sati kiša kroz ceo dan po satima .. šta, da je pala kiša još bi tvrdili da su pogodili vremenske prilike? Od tad ujutru gledam kroz prozor, ali stvarno nema smisla ..

Jedini servis koji je gore radio od ovih vremenskih prognoza su nekoliko njih koji su nudili redove vožnje za bg voz, beovoz, autobuse .. ako uopšte uspeš da isključiš svih 15 reklama koje iskoče jedna preko druge preko cele stranice, na kraju te sačeka raspored vožnje iz 1974 .. ali to je u međuvremenu popravljeno, mada mi nikad neće biti jasno ako pokušam da ukucam Beograd, da mi posle slova B ne nudi na prvom mestu Beograd, nego sve moguće Babušnice i Bogovađe u koje putuje neko jednom u tri veka, a Beograd koji je frekventan se nađe na 21-vom mestu u ponudi ..
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 143



+2244 Profil

icon Re: koju vremensku prognozu koristite?06.05.2024. u 23:21 - pre 12 dana i 19h

Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 143



+2244 Profil

icon Re: koju vremensku prognozu koristite?06.05.2024. u 23:30 - pre 12 dana i 19h
Nigde ne mogu da nađem godinu rođenja Prof. Dr Jugoslav Nikolića
a mandat mu je istekao pre mesec dva dana .
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9525
*.static.isp.telekom.rs.



+10262 Profil

icon Re: koju vremensku prognozu koristite?07.05.2024. u 06:50 - pre 12 dana i 11h
Generalno uzevši, ovih nekoliko zadnjih godina može se smatrati "sumrakom srpske meteorologije".
U jutarnjim vestima nemaju tačnu prognozu za taj dan, a kamoli danas za sutra, ili nedabože za sedam dana.

A onda, izađu sa "prognozom" za celo godišnje doba.



Meteoblue ima jako lepe meteorološke mape, animacije mapa, satelitski snimak i tako dalje.
Takođe kod prognoze za svaki dan napišu verovatnoću prognoze.

Naviše mi je gotivan od svih, pa je zato na prvom mestu.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

DSL
Sweden

Član broj: 47290
Poruke: 1884
194.47.241.*



+168 Profil

icon Re: koju vremensku prognozu koristite?07.05.2024. u 09:06 - pre 12 dana i 9h
Ovde na severu koristim paralelno Android i iphone prognoze pa ih ukrstim i dobijam neki presek koji je manje više tačan, samo sto je na mikro nivou ovde klima jako volatilna, sto bi rekli ovih dana.
Dole sam se oslanjao na radarske slike sa više servisa, izmedju ostalih i RHMZ i sa portala vrijeme.hr koji je donosio dobro prezentovanu sliku grmljavine i kretanja naoblake i davao mi mogućnost da procenim gde će i kad da otresu gromovi.
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1641



+593 Profil

icon Re: koju vremensku prognozu koristite?07.05.2024. u 09:24 - pre 12 dana i 9h
Stariji clanovi ce se setiti vremenske prognoze Borisa Koljcickog, iz TV Novosti.
Ovaj poznati meteorolog amater je lupao za medalju.

People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.static.isp.telekom.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: koju vremensku prognozu koristite?07.05.2024. u 09:41 - pre 12 dana i 8h
YR

Zna da oduševi (tipa, za 4 dana, tačno u 10h padaće sneg 2 sata, biće magla narednih sat vremena, pa će granuti sunce - i desi se tako), zna da razočara (piše sunce - a ono uveliko pada kiša 24h uzastopno), pa sad budi pametan. Ima je i kao app na telefonima, naravno.

Uz malo opreza, koristi! Prilično precizno daje prognozu jačine vetra, i za nekoliko dana unapred, što mi znači za odluku o izlasku čamcem na Dunav. Nekako, najlošije prognozira kišu, što je verovatno i očekivano.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3459

Jabber: djoka_l


+1464 Profil

icon Re: koju vremensku prognozu koristite?07.05.2024. u 09:43 - pre 12 dana i 8h
Meni je ademare fascinatan, kako lupeta u svakoj temi o kojoj ne zna ništa.

Ja se sećam, a davno je to bilo, kada je HMZ nabavljao superkompjter za izradu vremenskih prognoza.
HMZ je dobijao podatke sa satelita koji prate atmosferske uslove, pa je na osnovu modela i podataka sa satelita izrađivao prognozu.

Međutim, ademare smatra da oni kopiraju sa stranih sajtova, ali ko sam ja da osporavam stručnjaka za sve.
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1484
Via: [es] mailing liste



+326 Profil

icon Re: koju vremensku prognozu koristite?07.05.2024. u 10:00 - pre 12 dana i 8h
Ovde sam nešto omanu šaljući poruku sa telefona pa ću sadsa da ispravim.
Koristim kratkoroćnu prognozu za Beograd sa sajta timeanddate.com koja je dosta tačna. Ovo mi je dosta bitno jer svakodnevno šetam psa po bilo kakvom vremenu pa da znam šta mogu da očekujem i kako da se obučem.

Za detaljne podatke povremeno pogledam SEPU (sepa.gov.rs) jer im se stanica nalazi na nekoliko stotina metara od mene, a meri razne parametre.


[Ovu poruku je menjao Sava dana 07.05.2024. u 16:12 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Sava dana 07.05.2024. u 16:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9525
*.static.isp.telekom.rs.



+10262 Profil

icon Re: koju vremensku prognozu koristite?07.05.2024. u 10:00 - pre 12 dana i 8h
Meorologija je naravno veoma komplikovana i multidisciplinarna.

Metoblue sajt nudi prognozu po nekoliko modela. Naravno, nije ovo za laike, ali eto, možda jeste za amatere i zaljubljenike.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1360
*.dynamic.a1.rs.



+561 Profil

icon Re: koju vremensku prognozu koristite?07.05.2024. u 10:22 - pre 12 dana i 8h
Da, da, bile su i vesti pre petnaestak godina neki "naš čovek" izmislio algoritam koji se "sam popravlja" .. ne želim ni da znam šta znači ..

Taj meteoblu nekako mi mnogo tih 200 tačkica na jednom grafiku, kad bi to spojili u jednu liniju i rekli to je najverovatnije i to je to.

Nego slabo me zanimaju vetar, temperatura, pritisak, oblaci i Sunce, samo da li će biti padavina ili ne, i to ne da ne pokisnem, ako sumnjam poneću kabanicu, nego da ne budu bujice po terenu i slično ..
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: koju vremensku prognozu koristite?07.05.2024. u 10:26 - pre 12 dana i 8h
Citat:
djoka_l:
Meni je ademare fascinatan, kako lupeta u svakoj temi o kojoj ne zna ništa.

Ja se sećam, a davno je to bilo, kada je HMZ nabavljao superkompjter za izradu vremenskih prognoza.
HMZ je dobijao podatke sa satelita koji prate atmosferske uslove, pa je na osnovu modela i podataka sa satelita izrađivao prognozu.

Međutim, ademare smatra da oni kopiraju sa stranih sajtova, ali ko sam ja da osporavam stručnjaka za sve.



Djoko Ajde procitaj post pre nego sto pocnes da Penis !!

Citiraj mi deo mog posta gde sam rekao da Prepisuju !

Ispadas jako glup ovako kada pises nesto o tudjem postu a nisi razumeo sta pise ?
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1641



+593 Profil

icon Re: koju vremensku prognozu koristite?07.05.2024. u 10:38 - pre 12 dana i 7h
Evo da obradujem Vojvodjane https://vojvodinameteo.rs/
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3459

Jabber: djoka_l


+1464 Profil

icon Re: koju vremensku prognozu koristite?07.05.2024. u 10:43 - pre 12 dana i 7h
Citat:
ademare:
Strane prognoze su Priblizne, domaca Drzavna Potpuno Netacna !!

Nije da domaci ne umeju da Prepisu stranu, vec je sa Vrha , dirigovano da Prognoza bude UMILNA ljudima jer idu izbori !



Ovo implicira da HMZ PREPISUJE, a ne izrađuje prognozu. Čak je i suludo da se pretpostavi da se prognoza frizira zbpg izbora.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9525
*.static.isp.telekom.rs.



+10262 Profil

icon Re: koju vremensku prognozu koristite?07.05.2024. u 13:28 - pre 12 dana i 5h
Mudrost i "nauka" je u samom modelu izračunavanja vremenskih parametara. Manje je u samoj računici tj. izradi.
Verovatno se neki, najstariji, bazični modeli uče u školi / fakultetu, i oni verovatno nude, eto, neku prognozu, koliko god da je validna.

Ja bih djoko pre postavio pitanje: da li je model po kom RHMZ izrađuje prognozu njihov, dobar, jedinstven (po nečemu) siguran i pouzdan, ili je PREPISAN neki / nečiji model (ruski s kraja '50-tih)

Svaki meteo sajt će ti rado dati obračunate parametre, ali ni jedan ti neće dati da vidiš kako izgleda sam model, po kojem se prognoza izrađuje.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: koju vremensku prognozu koristite?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 1040 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.